Stellar Nedir?

Stellarkripto para birimlerinden biri olarak görülmektedir. Stellar’ın kısaltılmışı ise XLM olmaktadır. Kısa vadeli hızlı bir şekilde tırmanırken, büyük para birimlerinden olmaktadır.

Stellar toplam dünyada olan kripto paralar içerisinde ilk 10 liste göz önüne alındığında 7.sıradan girebilmektedir. Özellikle de son günlerde para biriminin kıymeti ciddi anlamda artmaktadır. Hafta sonları özellikle yüzde 65lik gibi bir miktar artışlar yaşanabilmektedir. Stellar para miktarına bakıldığında son 30 gün içerisinde kıymeti 10 katlık bir artış yaşamıştır. Artış yaşama konusunda Ripple para birimi de Stellar para birimini oldukça yakın bir şekilde takip etmektedir.

Stellar ile ilgili geçmişe döndüğümüzde kripto para dünyasına tam 2014 yılında giriş yaptığından bahsedebiliriz. Stellar ilk olarak kripto para dünyasına giriş yaptığında oldukça düşük döviz kurundan girmiş olduğunu söyleyebiliriz. Ama daha sonra gün gittikçe para değeri ise artmıştır. Para değeri arttıkça ilk 10 a da girmeye başladı. Stellar gerçek anlamda da oldukça sınır ötesi bir işlem yaptığına bahsedilmiştir.

Stellar Çalışma Mantığı Ne Olmaktadır?

Stellar’ın çalışma mantığına bakıldığında her kripto para da olduğu gibi kripto para da da farklı bir çalışma mantığı olmaktadır. Özellikle de Stellarkripto parasında temel olarak yoksullara yardım etme mantığı yer alır. Yoksullara yardım etme konusunda para hesabı olmayan kişilere para gönderme ve alma olanağı olan bir çalışma mantığı üzerine çalışmaktadır.

IBM, bankalara sınır ötesi ödeme sistemi olarak Stellar arasında bir ödeme sistemini oluşturabileceğinden bahsedeceğiz. Kripto paralarda genellikle kadınlar çalışmamaktadır. Ama Stellar ise bu mantığı tamamen yok etmektedir. Stelların çalışanların toplamda yarısı ise kadın çalışanlardan oluşmaktadır. Kripto paraların sadece yatırım olmadığı onun yerine toplumun birçok sorununu çözen bir sistem olduğundan bahsedebiliriz.