Ethereum Nedir?

Ehereum ilk defa 30 Temmuz 2015 tarihinde piyasaya sürülmüştür.  Çalışma mantığı zincirleme şeklinde devam etmektedir. Ethereum aslında bir proje olarak sürülmüştür. Bu projenin kripto para işletim sistemi projesi olduğunu söyleyebiliriz. Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında sunumu yapılan Ethereum işletim sistemi sunumu yapıldıktan hemen sonra oldukça büyük bir ilgiyle karşılandı. Bitcoinlere göre bir altcoin olarak işlem gördüğünü söyleyebiliriz.

EthereumBlockchain üzerinden tamamen kabul almış olan kontratlar kullanarak bağlantılarını yapabilmektedir. Böylelikle merkezi olmayan yazılım protokollerini de geliştirebilmesi olanaklı bir hal almıştır. Ethereumkripto para işletim sistemi aslında temel olarak en büyük işlevinin binlerce altcoin yaratabilmesi olduğunu söylersek yalan söylemiş olmayız.

Ethereum Bitcoin Yarışı Olabilir Mi?

Aslında en çok merak edilen kripto paraların en babası olarak bilinen Bitcoin ile Ethereum arasında bir yarış olup olamayacağı idi. Ethereum denilen kripto para işletim sisteminin Bitcoin’nin ününü alt üst edip edemeyeceği en merak edilenlerdendi. Ama Ethereum tarafından yapılan açıklama bu yarış ile ilgili bir çok konunun kafamızda netleşmesine olanak sağladı. EthereumBitcoin için altın benzetmesi yaparken Ethereum için ise petrol benzetmesi yaptı. Her ikisinin farklı şeyler olduğunu ve çıkış noktalarının da farklı olacağından aralarında herhangi bir yarışın gerçekleşmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Ethereum geliştiricileri dünyanın en iyi ve en yeni geliştiricilerinden oluşmaktadır. Sadece 4 kişiyle başlayan Ethereum serüveni daha sonra 32 kişiye çıkmıştır. Şu anda da gelişmeye ve hızla artmaya devam etmektedir. Ethereum kesinlikle bilindik diğer alt coinler gibi çalışmaz. Diğer alt coinlere göre daha iyi ve daha yeni beklentilere sahip olmaktadır. Ethereum ile ilgili ayrıntılı bilgi öğrenmek ve en yeni güncel bilgilere ulaşmak için çeşitli blog sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.