EOS Nedir?

Bugün sizlere en çok merak edilen kripto paralardan biri olarak kabul ettiğimiz aslında tamamen Blockchain üzerine kurulmuş olan bir kripto işletim sisteminden bahsedeceğiz. Kripto işletim sistemi olarak görev yapan EOS ile ilgili vereceğimiz bu makale sayesinde aklınızda yer edinilen birçok soruya cevap bulabileceksiniz.

EOS da Blockchain üzerine kurulmuş olan bir işletim sistemi olmaktadır. EOS aslında temel olarak Ethereum gibi çalışmaktadır. Bu yüzden de genellikle EOS ile Ethereum arasında bir yarışın olup olmayacağı fikrinden bahsedilmektedir. Ama Ethereum’a göre daha farklı işlem çeşitleri bulunmaktadır. EOS, Ethereum’a göre daha farklı işlemler yapabilmektedir. EOS çok daha hızlı işlemler gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca EOS Ethereum’a göre paralel işler yapabilmektedir. EOS işletim sistemi olarak görev yapabilmektedir.

EOS Para Birimi Nasıl Çalışmaktadır?

EOS para biri çalışma mantığı ise farklı olmaktadır. EOS para biriminde çalışma mantığında Proof of Work olmaktadır. Yani buradan bakıldığında varlığın kanıtlanması mantığı altında çalışabildiğinden bahsedebilmemiz mümkün olmaktadır. Burada yer olan üretim ise madencilik olarak yer almaz. Eğer sizler de EOS elde etmek istiyorsanız yatırım yapmanız gerekiyor. Yatırım yaparak koin sahibi olmanız mümkün olacaktır.

Geliştiriciler yaptıkları açıklamalara göre EOS’un gerçek anlamda Ethereum’a göre daha çok iyi şeyler yapabilmesi ve paralel işlemleri gerçekleştirebilmesi anlamında tam bir rakip halinde olmaktadır. Böylelikle  daha uzun vadede ümit taşıyan bir kripto para işletim sistemini oluşturabilmektedir.

EOS para işletim sistemleri hem bu kadar çok iyi işleri baş gösterdiği için uzun vadede bu kadar umut vadettiği için Ethereum’a göre tek gerçek rakibi oluşturur. Bununla beraber koin satışları hala daha hızlı bir şekilde devam ettiğinden bahsedilir. EOS üzerinden sistem kuracağınız zaman ücret alınmamaktadır.