Bitcoin Nedir?

Bitcoin Türkiye’ye giriş yaptığından beri en çok merak edilmiş ve sürekli ne olduğu hakkında yazılar yayınlanmıştır. Bu yazımızda kripto paraların babası olarak kabul edilecek olan Bitcoin hakkında hem detaylı bilgiye hem de özellikle de öğrenilmesi gereken temel detaylara değineceğiz.

Bitcoin herhangi bir şekilde üçüncü bir kuruluşa gerek olmaksızın transferi yapılabilen, ülkelerin kendilerine ait transfer için para birimlerini kullandığı ve Dolar ile Euro’ya karşılık olarak çıkartılan herhangi bir şekilde Merkez Bankası bulunmayan kripto para birimidir. Yukarıda söylediğimiz gibi Dolar ve Euro gibi önemli olan para birimlerine karşı çıkartılmıştır.

Bitcoin’nin kısaltılması ise bazı yerlerde görebileceğiniz BTC olmaktadır. Bitcoin şimdilik sanal para olarak görevini sürdürmektedir. Kağıt para olarak herhangi bir değeri görüleceği ileride tartışılacak konulardan olacağını söyleyebiliriz.

BİTCOİN Üretimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Ülkemize ilk defa Bitcoin ibaresi girdiği zaman oldukça ilgi görmüştür. O zamandan bu zamana en çok merak edilen şey ise Bitcoin’i elde etmek diğer bir tabirle üretebilmek için neler yapılması gerektiğidir. Bitcoin ile ilgili herhangi bir üretimi düşünüyorsanız yapmanız gereken şey madencilik olacaktır. Bitcoin madenciliği aslında oldukça derin ve oldukça önemli konulardan biridir. Bu konuyla ilgili belki de uzun uzaya anlatım yapmak gerekir ama siz yine de Bitcoin madenciliği olarak gerçekten de Bitcoin elde etmek çıkartmak olarak aklınızda yer edinebilirsiniz.

Bitcoin elde etmek ise öyle çok kolay değildir. Bitcoin’i tasarlayan kişi tarafından bunun bir diğer anlamıyla güvenlik önlemleri alınmıştır. Öyle her kafasına esen kişi istediği gibi Bitcoin elde edemeyecektir. Eğer elinizde Bitcoin varsa bunun için bir sanal cüzdan gerektiğini söyleyebiliriz. Sanal cüzdanı oluştururken özel verilerinizi ve bilgilerinizi girmenize de gerek kalmıyor.